Ontdek waarom Beaulieu preventieopleiding geeft met games.

Op 23 september 2019 organiseerde Beaulieu International Group zijn Safety Day in de kantoren van dochteronderneming BerryAlloc, specialist in vinyl-, laminaat- en parketvloeren. 100 Nederlandstalige en Franstalige werknemers namen er deel aan 6 workshops. In 2 trainingen leerden onze games hen hoe ze precies moeten reageren bij brand en in noodgevallen. Een daarvan was Play it Safe, waar medewerkers in contact komen met G-learning, de opvolger van het klassieke E-learning.
“Met het spel heb ik meer bijgeleerd dan met vroegere trainingen.”
– Zegt medewerker Beaulieu Menen BerryAlloc
Realistische noodsituaties
Onderzoek bewijst: door te gamen, tegen collega’s te spelen en punten te verdienen, leer je maar liefst 4 keer sneller en onthoud je 30% beter. Reden genoeg voor Beaulieu International Group om zijn mensen tijdens de Safety Day spelenderwijs te trainen in brandveiligheid en EHBO met games die minder dan 5 minuten duren. Ieder van de 100 deelnemers creëerde een eigen personage, stapte in het spel en kwam – in zijn eigen taal – in realistische noodsituaties terecht.
Gamen om alles over brand en veiligheid te leren
Beaulieu kwam bij Play it Safe terecht via zijn externe preventiedienst IDEWE. HSE-manager Wouter Vandewiele Beaulieu International Group: “Onze werknemers volgden in totaal 6 workshops. 2 daarvan draaiden rond veiligheid. Voor die veiligheidsworkshops kozen we om samen te werken met Play it Safe. Waarom? Omdat we de digitale weg willen opgaan om brand- en andere veiligheidsopleidingen te geven en om onze mensen te sensibiliseren. Play it Safe is daar de ideale partner voor.”

“Confronterend en leerrijk”
Wat vonden de medewerkers van Beaulieu er zelf van? De reacties liegen er niet om. “Bij een brand vergissen we ons al eens in welke volgorde we alle stappen moeten zetten. Het is leerrijk om te zien wat de juiste volgorde precies is. Confronterend, maar het werkt.” Of nog: “Het spel helpt mij om alles beter te onthouden en uit het hoofd te leren.” En ook: “Een leuke manier om een opleiding te volgen. Ik heb veel meer bijgeleerd dan in vroegere trainingen.”
Beaulieu Wielsbeke ook positief over games
Op 20 September organiseerde Tom Demeestere, QSE Supervisor te Beaulieu Fibers International Wielsbeke, tevens een Safety Day waar zijn medewerkers vrijblijvend leerervaringen konden kiezen. Hier was ook Play it Safe een van de mogelijkheden.
“Ik denk dat de tool goed is voor kantoormedewerkers die de kans niet krijgen om naar klassieke opleidingen te gaan over ehbo/kleine blusmiddelen… De meesten waren lovend.” – Zegt QSE Tom Demeestere

De Play it Safe G-learnings werken drempelverlangend en “triggeren” gebruikers ook om het preventielandschap verder te willen verkennen, en dat is een stap voorwaarts: “verschillende medewerkers opperden dat het interessant zou zijn om eens in het echt een brand te kunnen blussen.” Het is inderdaad een ideale voorbereiding voor diegene die naar een praktijkopleiding gaan, want ze absorberen theorie op voorhand, waardoor er tijdens de praktijkopleiding meer tijd voor praktijk vrijkomt. Anderen gaven dan weer aan dat het een goede herhaling is van een voorafgaande klassieke opleiding rond theorie ehbo of brand. Het borgen van kennis die je opdoet tijdens een praktijkervaring is even belangrijk.
“Bijna iedereen heeft 2 of 3 opleidingen uitgespeeld wegens het leuke karakter. Het begon met ‘hoe lang gaat dat duren?’ – ik zei: ‘dat bepaal of kies je zelf’ – en iedereen vergat de tijd al spelend…” vult Tom Demeestere nog aan. Klassieke manieren van opleiden met powerpoint presentatie, filmpjes of handleidingen boeit de gemiddelde medewerker vandaag nog moeilijk.
Wil je zelf eens aan de slag met Play it Safe? Neem dan contact op.
playitsafelearn #playitsafe #levensreddenmetgames #gamebasedlearning